Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Regulamin LLS 2016

1. W związku z zaistniałą sytuacją w grudniu 2015 na spotkaniu organizacyjnym odnośnie zawodów spławikowych z cyklu Grand Prix Okręgu, przy biernej postawie oraz braku jakichkolwiek pomysłów na rozwój zawodów (a raczej zaniechania upadku) Okręgowego Kapitanatu Sportowego PZW w Lublinie, Wędkarskie Kluby Sportowe, które nie zgodziły się na dalszy udział w tym cyklu, przechodzą od słów do czynów.

2. W roku 2016 powstaje Lubelska Liga Spławikowa - cykl zawodów spławikowych bazujący na dotychczasowych zawodach z cyklu Grand Prix Okręgu, jednak z kilkoma istotnymi naszym zdaniem poprawkami. Organizatorami całego cyklu zawodów w roku 2016 są Wędkarskie Kluby Sportowe: Stynka Lerby Team Ryki, Sensas Lublin, SARS Haczyk Lublin oraz nasi przyjaciele.

3. Zawody oparte są na Zasadach Wędkarskiego Sportu Kwalifikowanego PZW.

4. Prowadzona będzie klasyfikacja roczna: drużynowa, indywidualna seniorów oraz indywidualna kobieta/młodzież.

5. Prawo startu w zawodach ma każdy wędkarz posiadający zezwolenie na łowienie na wodach Okręgu Lubelskiego na rok 2016.

6. Zawody będą przeprowadzone w 4 sektorach, 3 dla seniorów oraz 1 sektorze kobieta/młodzież - w tym sektorze prawo udziału mają kobiety bez względu na wiek oraz kadeci, juniorzy oraz zawodnicy, którzy nie przekroczyli 23 roku życia. Wszyscy zawodnicy w sektorze kobieco-młodzieżowym łowią wędką o długości maksymalnie 11,5 metra przez 3 godziny trwania zawodów.

7. Drużyna biorąca udział w zawodach składa się z 3 seniorów oraz zawodnika w sektorze kobieta/młodzież. Za nieobecność któregokolwiek z zawodników drużynie dodaje się punkty wynikające z ZOWSK.

8. Składy drużyn z dowolną ilością członków należy zgłaszać do ostatniego dnia marca włącznie do:

Tomek - mail: sajo81@gmail.com , tel. 507 328 973
Andrzej - mail: paluszek71@o2.pl , tel. 505 343 141

Drużyny mogą tworzyć nie tylko wędkarze z tego samego koła czy klubu, dopuszcza się start drużyn mieszanych pod dowolną nazwą drużyny. Zawodnicy, którzy zamierzają startować indywidualnie przez cały cykl zawodów, nie muszą zgłaszać swojego startu wg. wcześniej podanego terminu. Jednak każdy zawodnik bez względu czy startuje indywidualnie czy w drużynie musi zgłosić swój start (bądź być zgłoszonym przez kapitana swojej drużyny) w danych zawodach wg. wytycznych komunikatu zawodów, który pojawi się nie później niż tydzień przed zawodami na stronie internetowej www.sarshaczyk.pzw.org.pl

9. Po zgłoszeniu składów drużyn dani zawodnicy mogą reprezentować wyłącznie drużynę, do której zostali zgłoszeni (biorąc udział w klasyfikacji drużynowej bądź indywidualnej). Do składu drużyny może być dopisany zawodnik, który nie był zgłoszony do innej drużyny. Wyjątkiem jest jedynie zmiana na dane zawody zawodnika z sektora kobieta/młodzież z drużyn, które do cyklu zawodów wystawiły co najmniej 2 składy. Zawodnik sektora kobieta/młodzież może zastąpić nieobecnego zawodnika kobieta/młodzież, który nie mógł wziąć udziału w zawodach ze względów losowych bądź innych. O takiej zmianie należy poinformować organizatora zawodów najlepiej przed końcem zapisów, a najpóźniej do potwierdzenia składów w sekretariacie zawodów w dniu rozgrywania tury.

10. Podczas drugiej tury zawodów dopuszczona jest zmiana zawodnika w drużynie, przez innego zawodnika danej drużyny, który jednak nie startował w 1 turze zawodów.

11. Opłata startowa od zawodnika w każdych dwuturowych zawodach wynosi: senior 70zł, kobieta/młodzież 35zł.

12. Organizator przewiduje posiłek dla każdego z zawodników po każdej turze zawodów, puchary i dyplomy dla najlepszych zawodników w 3 klasyfikacjach danych zawodów oraz pulę nagród przyznawanych po rozegraniu ostatniej tury zawodów. Z puli nagród na zakończeniu zawodów nagradzani będą najlepsi zawodnicy każdej z klasyfikacji rocznej oraz losowo wybrani zawodnicy, którzy uczestniczyli w co najmniej 7 z 10 tur (bądź 6 z 8 tur w przypadku rozegrania 4 zawodów).

13. Wszelkie sprawy sporne i nie ujęte w regulaminie rozstrzygają kapitanowie organizatorów cyklu Lubelskiej Ligi Spławikowej. Równocześnie zastrzegamy sobie wprowadzenie drobnych zmian, jednak nie później niż przed ukazaniem się komunikatu pierwszych zawodów Lubelskiej Ligi Spławikowej.

14. Terminarz Lubelskiej Ligi Spławikowej 2016:

16-17 kwiecień, Zalew Zemborzycki
21-22 maj, rz.Wisła w Puławach
16-17 lipiec, Dratów
03-04 wrzesień, Bychawa
10-11 wrzesień, rz.Wisła w Puławach

15. Data oficjalnego zakończenia zostanie podana w czasie późniejszym.