Przygotowania do sezonu...

Aktualności | 2016-01-22 | Publikujący: WKS SARS Haczyk Lublin

Powoli zaczynają się przygotowania do kolejnego sezonu, zamawianie zanęt, glin, sprawdzanie sprzętu i co najważniejsze... układanie kalendarza imprez. Najważniejsze zawody dla naszego klubu możecie zobaczyć w menu po prawej stronie (Terminarz zawodów 2016), oczywiście to są tylko wybrane zawody, traktowane przez nas priorytetowo.

W sezonie 2016 będziemy mieć do czynienia z nowością w okręgu, która zbliżała się wielkimi krokami już od kilku ostatnich sezonów. W grudniu 2015 nastąpił rozłam, większość zawodników startujących w cyklu GP Okręgu postanowiła zrezygnować ze startu i zainicjować nowy cykl zawodów. Dotychczasowy partner w organizacji GP Okręgu po raz kolejny popisał się ignorancją, który zupełnie nie był gotowy do rozmowy o koniecznych zmianach w tym najważniejszym dla zawodników cyklu zawodów. Klub SARS Haczyk jest w gronie klubów, które podziękowały za taką "współpracę" i mocno zaangażował się w budowanie nowego cyklu zawodów - takiego, jakiego oczekują zawodnicy.

Dwa następne dla nas ważne cykle zawodów to Polska Liga Wędkarstwa Spławikowego, które zaczniemy już w kwietniu zawodami eliminacyjnymi (oby udanymi dla naszych drużyn), które to wyłonią drużyny uzupełniające skład najlepszych 15 drużyn województwa lubelskiego biorących udział w tych zawodach. Nie zapominamy również o Grand Prix Zaprzyjaźnionych Kół, gdzie drugi sezon z rzędu nasza drużyna będzie stałym uczestnikiem cyklu.

Oprócz uczestnictwa w zawodach nie zapominamy również o... organizacji zawodów. Najważniejsze dla każdego klubowicza powinny być Mistrzostwa Klubu SARS Haczyk, które zostaną rozegrane w 3 turach. Miejscem zmagań będzie rzeka Tyśmienica w Tchórzewie, staw w Poniatowej oraz zbiornik Dratów, gdzie po podliczeniu wyników z 3 tur wyłonimy pierwszego, historycznego mistrza Klubu SARS Haczyk na rok 2016.

W zwiazku z tym, że zdecydowana większość naszych klubowiczów jest członkami Koła PZW Haczyk w Lublinie, będziemy również aktywnie pomagać w organizacji zawodów kołowych rozgrywanych metodą spławikową, a dokładniej mówiąc: Spławikowe Mistrzostwa Koła oraz cykliczne już otwarte zawody Puchar Haczyka, które tradycyjnie odbędą się na Zalewie Zemborzyckim.

Dodatkowo będziemy organizatorami wybranych tur zawodów cyklicznych, w których bierzemy udział: nowy cykl zawodów GP - Dratów (tura 5 i 6), Grand Prix Zaprzyjaźnionych Kół - Majdan Zahorodyński (1 tura) oraz PLWS - Majdan Zahorodyński (eliminacje) oraz Dratów (1 tura).

Oczywiście nie zapominamy o najmłodszych adeptach wędkarstwa. Członkowie naszego klubu będą aktywnie wspomagać dzieci ze Szkółki Wędkarskiej Koła Haczyk, zarówno w zajęciach teoretycznych jak i praktycznych (nad wodą). Planowane są 2 zawody dla dzieci naszej szkółki oraz występ w zawodach okręgowych dla dzieci.

Jakie są plany sportowe? Właściwie chyba takie, jakie ma każdy ambity klub wędkarski ;-)  Aby organizowane przez nas zawody były na długo pozytywnie zapamiętane przez uczestników, a nasi zawodnicy zajmowali czołowe lokaty w każdych zawodach ;-)

Na koniec warto wspomnieć o tych, którzy nam pomagają. Sponsorem tytularnym naszego klubu jest firma SARS wędkarstwo wyczynowe i w roku 2016 będziemy bazować na zanętach tego producenta, natomiast spore grono zawodników korzysta z ziem i spławików zaprzyjaźnionej z naszym klubem firmy Vimba.

Bardzo dziękujemy za wsparcie!