Awans do PLWS w komplecie

Aktualności | 2016-04-24 | Publikujący: WKS SARS Haczyk Lublin

Bardzo dobrze zakończyły się zawody eliminacyjne do Polskiej Ligi Wędkarstwa Spławikowego województwa lubelskiego dla naszego klubu. Trzy wystawione drużyny zajęły miejsca 1, 2 i 4 - dające awans do rozgrywek wojewódzkich.

Eliminacje odbyły się 9 kwietnia na Majdanie Zahorodyńskim, a na starcie stanęło 9 3-osobowych drużyn. Tylko 5 najlepszych drużyn uzyskiwało prawo startu w rozgrywkach wojewódzkich, gdzie czekało już 10 najlepszych drużyn roku ubiegłego,  reprezentujących Okręg PZW Lublin, Chełm oraz Zamość.

Zwycięstwo w zawodach padło łupem drużyny złożonej z: Andrzeja Wasila, Pawła Hondry oraz Wiktora Bełcząckiego, który w rozgrywkach PLWS gościnnie będzie występował pod naszymi barwami. Za ich plecami (jedynie 1 punkt sektorowy mniej) dość niespodziewanie zajęła drużyna złożona z Joanny Zalewskiej, Rafała Bułdina i Tomasza Samonia. Miejsce 4 zajęła drużyna Grześka Błaszczyka, Tomka Michalaka i Rafała Dębickiego.

Rozgrywki PLWS w województwie lubelskim zostaną rozegrane w 3 turach (każde zawody w innym okręgu) w następujących terminach:

1 tura - 28 maj, Dratów

2 tura - 18 czerwiec, rzeka Bug w Dorohusku

3 tura - 31 lipiec, Krynice

Najlepsze 3 drużyny będą miały możliwość wystartować w wielim, ogólnopolskim finale, który prawdopodobnie będzie największą sportową imprezą wędkarską roku 2016 w Polsce.

Wyniki eliminacji PLWS 9.04 Majdan Zahorodyński - w załączniku

Więcej o rozgrywkach PLWS w naszym województwie dowiecie się z poniższej strony: