Nowy sezon tuż tuż...

Aktualności | 2017-02-22 | Publikujący: WKS SARS Haczyk Lublin

Znany jest już kalendarz najważniejszych zawodów spławikowych w Okręgu PZW Lublin. W sezonie 2017 powracamy do rozgrywek o nazwie Grand Prix Okręgu - po połączeniu 3 rozgrywek: Okręgowej Ligi Kół, Lubelskiej Ligi Spławikowej oraz Grand Prix Zaprzyjaźnionych Kół i Klubów. To będą najważniejsze i jedyne rozgrywki spławikowe, które wyłonią najwszechstronniejsze drużyny i zawodników. W GPO weźmie udział pewnie około 10 drużyn, a nasz klub będzie się starał zawalczyć o drużynowe podium i jak najwyższe pozycje w klasyfikacjach indywidualnych.

Kolejnym celem będzie zdobycie medali na Spławikowych Mistrzostwach Okręgu, w poprzednim roku wywalczyliśmy krążki w kategorii kobiet oraz kadetów. Jak będzie w tym roku? Napewno będziemy mieć reprezentanta w każdej z kategorii, co zwiększa nasze szanse na sukces.

Nie opuszczamy również Polskiej Ligi Wędkarstwa Spławikowego, nasze drużyny będą walczyły o jak najlepsze miejsce na zawodach w województwie lubelskim. W poprzednim sezonie jedna z naszych drużyn zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału, czy uda się powtórzyć ten wynik?

A co z informacji mniej sportowych? Kontynuujemy naszą współpracę z firmą SARS jako sponsorem tytularnym klubu. Ciągle też jesteśmy bardzo blisko z Kołem PZW Lublin Haczyk, właściwie to stanowimy sekcję spławikową tego ciągle młodego (założonego w 2010 roku) i ciągle rozwijającego się koła. Zmiany nastąpiły w zarządzie klubu, prezesem na kolejne 4 lata został Rafał Dębicki, a wspomagać go będą Andrzej Wasil, Krzysztof Deszczak, Paweł Hondra i Tomasz Michalak.

Jako klub będziemy organizatorami (bądź współorganizatorami) m.in. następujących zawodów: 3 tury Grand Prix Okręgu, 1 tura PLWS, 2 tury Mistrzostw Klubu w tym Mistrzostwa Koła Haczyk, SARS Yuki Feeder Cup (zawody feederowe) oraz cykliczny już Puchar Haczyka. Będziemy też wspierać wędkarską szkółkę Koła Haczyk mając nadzieję, że już niebawem do naszego klubu dołączą kolejni młodzi, zdolni spławikowcy.

Pierwsze zawody "na poważnie" 9 kwietnia na zbiorniku w Markuszowie, będzie to pierwsza z 11 planowanych tur Grand Prix Okręgu. Będziecie trzymać kciuki?