Pierwsze zawody i pierwsze podium!

Wyniki zawodów | 2017-03-24 | Publikujący: WKS SARS Haczyk Lublin

W ubiegłą niedzielę na łowisku "Wzory" w Nasutowie zostały rozegrane towarzyskie zawody spławikowe otwierające tegoroczny sezon wędkarski. Pomimo mało optymistycznych prognoz pogody na starcie zawodów stawiło się 37 zawodników. Jak co roku nie zabrakło reprezentantów klubu Sars Haczyk Lublin. W barwach klubu tym razem wystartowali Grzegorz Błaszczyk, Andrzej Wasil i Paweł Hondra.

Po przeprowadzonym losowaniu zawodnicy udali się na stanowiska. Już od samego początku pogoda nie rozpieszczała uczestników zawodów. W lepszej sytuacji byli zawodnicy, którzy wylosowali stanowiska od strony lasu, gdzie wiatr był zdecydowanie słabszy. Kluczem do sukcesu okazało się konsekwentne odławianie niewielkich płotek. Niestety,  załamanie pogody doprowadziło do tego, że karasie i karpie, w które bogate jest łowisko były tego dnia bardzo rzadkimi "bonusami". Zawody z wyraźną przewagą nad pozostałymi wygrał Kacper Bordzoł (4705pkt) broniąc jednocześnie tytułu z ubiegłego roku. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Sobolewski z wynikiem 3825pkt. Najlepiej z naszych zawodników poradził sobie Grzegorz Błaszczyk, który z wynkiem 3565pkt stanął na najniższym stopniu podium. Natomiast na 7 miejscu z wynikiem 2540pkt znalazł się Andrzej Wasil.

Więcej zdjęć w linku poniżej:

Rafał Dębicki