Średnie rozpoczęcie spławikowego GPO

Wyniki zawodów | 2017-04-17 | Publikujący: WKS SARS Haczyk Lublin

Za nami 1 tura z cyklu Spławikowego Grand Prix Okręgu PZW Lublin. 9 kwietnia na Zalewie Zemborzyckim na 79 zawodników nasz klub reprezentowało aż 11 z nich.

Niestety, nie było to takie rozpoczęcie na jakie nas stać i jakie być powinno. Z bardzo dobrej strony pokazało się jedynie 2 zawodników, startujący indywidulanie Andrzej Wasil, który wygrał swój podsektor C1 oraz Paweł Hondra, który był 3 w podsektorze A1.

Zacznijmy od drużyny. Na te zawody została wytypowana trójka: Paweł Hondra, Grzegorz Błaszczyk oraz Tomasz Michalak. Wcześniej już wspomniany Paweł był 3 w podsektorze z wynikiem 4 785pkt, ustępując jedynie zawodnikom, którzy wylosowali dobre losowanie i łowili z handikapowych stanowisk, a pokonując siedzącego po lewej Bogdana Wąsika i po prawej kolegę z klubu - Tomka Kasperskiego. W podsektorze B2 rywalizował Grzegorz Błaszczyk, który mimo 19 lat i możliwości startu wśród juniorów wybrał rywalizację "dorosłą" jeśli chodzi o GPO w 2017. Grzesiek (2 070pkt) przegrał z siedzącym po lewej stronie, otwierającym podsektor Mariuszem Jasikiem, natomiast pokonał kolejno trzech rywali siedzących po jego prawej ręce. Ostatecznie zajmuje środkowe, 6 miejsce. Niestety najgorzej poszło Tomkowi Michalakowi, który z bezrybnej częsci podsektora C1 łowi zaledwie 170 punktów, które daje mu 10 punktów sektorowych. Ostatecznie drużyna z 19 punktami sektorowymi zajmuje 7 miejsce na 14 drużyn.

Z zawodników startujących indywidualnie warto odnotować debiut kadeta Norberta Bułdina w sektorze junior/kobieta, który po obiecujących treningach niestety trafia w wyniku losowania do bardzo słabej części sektora. Ostatecznie nie łowi żadnej ryby i zostaje sklasyfikowany na końcu sektora junior/kobieta. Warto dodać, że na pierwszych 3 stanowiskach (Norbert wylosował 1) złowiono tylko... jedną rybę. Znakomicie natomiast spisał się Andrzej Wasil, który wygrał swój podsektor C1 z wynikiem 2 855pkt i ostatecznie zajmuje 6 miejsce w całych zawodach. Pozostałe miejsca w podsektorach naszych klubowiczów to: Tomasz Samoń 4, Tomasz Niećko 5, Tomasz Kasperski 6, Przemek Niećko 10, Kamil Żechowski 11 oraz Daniel Flor 12.

W osatni weekend kwietnia ponownie spotkamy się na Zalewie Zemborzyckim, gdzie zostaną rozegrane tury nr2 i nr3. Miejmy nadzieję, że tym razem szczególnie nasz wynik drużynowy będzie ciut lepszy.

Relacja, wyniki, zdjęcia i filmy z zawodów znajdują się w linku poniżej: