Indywidualnie dobrze - drużynowo źle. Relacja z 4 tury GPO

Wyniki zawodów | 2017-06-12 | Publikujący: WKS SARS Haczyk Lublin

Mieszane uczucia mamy po 4 turze Grand Prix Okręgu PZW Lublin. Z jednej strony cieszy bardzo dobry wynik uzyskany przez zawodników indywidualnie, a z drugiej nieco smuci przeciętny wynik drużnowy.

Po kilku latach przerwy cykl GPO ponownie zawitał na Dratów. W związku z tym, że spodziewaliśmy się (mimo dośc udanych, rybnych treningów w ostatnich dniach przed zawodami), że dużą rolę odegra losowanie postanowisliśmy zmienić nieco skład drużyny na 4 turę GPO. Mając duży wachlarz wyboru postawiliśmy na: Tomasza Kasperskiego, Rafała Dębickiego i Tomasza Samonia, dając tym razem więcej swobody najwyżej sklasyfikowanej "3" naszych po 3 turach. Znakomicie z roli wywiązał się Tomek Kasperski, który wygrał swój podsektor, do czego potrzebował zaledwie 770 punktów. Niestety, gorzej wypadli Tomasz Samoń (8 w podsektorze z wynikiem 2 225pkt) oraz Rafał Dęvbicki (10 w podsektorze z wynikiem 160pkt). Ostatecznie nasza drużyna z 19 punktami sektorowymi zajęła 9 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Z zawodników startujących indywidualnie znakomicie łowił Paweł Hondra, który już po raz 3 z rzędu zwycięża swój podsektor i po 4 turach został samodzielnym liderem klasyfikacji rocznej seniorów! Warto również odnotować debiut Kamila Skwarzyńskiego w cyklu GPO - jego ciężko wywalczone 220pkt dało mu miejsce 6 w najmniej rybnym sektorze.

Miejsca naszych zawodników w GPO Dratów, 04.06.2017

2. Paweł Hondra - 1/10 570pkt

6. Tomasz Kasperski - 1/770pkt

22. Tomasz Niećko - 4/1 495pkt

35. Grzegorz Błaszczyk - 6/370pkt

36. Kamil Skwarzyński - 6/240pkt

43. Tomasz Samoń - 8/2 225pkt

47. Daniel Flor - 8/160pkt

57. Rafał Dębicki - 10/160

60. Andrzej Wasil - 10/20

Po 4 z 11 planowanych tur na czele klasyfikacji indywidualnej jest Paweł Hondra z 6 punktami sektorowymi, 19. jest Grzegorz Błaszczyk (21 pkt), a 27. Tomasz Samoń (24 punkty). Nasza drużyna sklasyfikowana jest na miejscu 5, z sumą 22 miejsc. Do miejsca na pudle strata zaledwie 1 miejsca, także nadal walczymy! Kolejne dwie tury odbędą się ponownie na Dratowie, tym razem będą to zawody dwudniowe 8-9 lipca. W załączniku szczegółowe wyniki.