Komplet medali naszych klubowiczów na Mistrzostwach Okręgu!

Wyniki zawodów | 2017-06-15 | Publikujący: WKS SARS Haczyk Lublin

Znakomicie spisali się nasi klubowicze w rozgrywanych na Dratowie w dniach 10-11 czerwca Mistrzostwach Okręgu PZW Lublin w kategoriach: kobieta, kadet, junior, młodzież. Komplet medali padł naszym łupem - zdobyliśmy złoto w kategorii kobiet, srebro w juniorach i brąz w kadetach.

Złoty medal zdobyła Joanna Kutrzepa, do którego zbliżała się krok po kroku w każdym roku ;-) W 2015 zdobyła brąz, w 2016 srebro, więc można powiedzieć, że złoto w tym roku było naturalną koleją rzeczy ;-) W sobotę Asia zajęła 2 miejsce w sektorze z wynikiem 11 405pkt, aby myśleć o złocie należało wygrać w niedzielę co też się stało. Tym razem 8 075pkt dało sektorową "1" i ostatecznie z 3 punktami sektorowymi Joanna mogła zająć najwyższy stopień podium.

Po roku przerwy, swój kolejny srebrny medal w kategorii juniorów zdobył Grzegorz Błaszczyk. Warto odnotować, że jest to już 3 srebrny medal Grześka. Sobota nie była udana, bo nasz zawodnik zajmuje dopiero 4 miejsce w sektorze z wynikiem 6 640pkt. Czy łowił źle? Nie i tutaj wychodzi już duże doświadczenie "Gela" - na turę niedzielną nie zmienia nic i... wygrywa sektor z wynikiem 6 840pkt! To się nazywa prawdziwy atak na pozycje medalową, po zsumowaniu punktów z dwóch dni okazuje się, że ostatecznie po raz kolejny może się cieszyć ze srebrnego medalu juniorskich Mistrzostw Okręgu.

Na najniższym stopniu podium staje nasza najmłodsza klubowiczka - Jagoda Zawierucha. Trzecie miejsce w kategorii kadetów jest jej powtórką z poprzedniego roku, kiedy to debiutowała w tak ważnych zawodach spławikowych. W sobotę Jagoda zajęła miejsce 4 z wynikiem 930 punktów i podobnie jak wyżej wymienieni w niedzielę przeprowadziła atak na pozycję medalową. Zaledwie 90 "wymęczonych" punktów tym razem dało miejsce 2, co ostatecznie pozowliło jej stanąć na najniższym stopniu podium najmłodszej kategorii wiekowej Spławikowych Mistrzostw Okręgu.

Zarząd Klubu Sars Haczyk serdecznie gratuluje naszym medalistom, trzymamy kciuki za dalsze sukcesy ;-)