Relacja z MO U15, U20, U25 oraz kobiet, 10-11.06.2017 Dratów

Aktualności | 2017-11-06 | Publikujący: WKS SARS Haczyk Lublin

W dniach 10-11 czerwca 2017r. na zbiorniku Dratów rozegrano Spławikowe Mistrzosta Okręgu wkategoriach Kobiet, Kadetów, Juniorów i Młodzieży. Barwy naszego klubu reprezentowali m.in Grzegorz Błaszczyk w kategorii juniorów i Jagoda Zawierucha w kategorii Kadetów, których nieco uważniej podglądaliśmy.

Grzesiek, nasz dwukrotny vc-e Mistrz Okręgu, pierwszego dnia losuje środek swojego sektora. Po zakończeniu losowania zawodnicy udali się na stanowiska. Dodatkowo Grzesiek został wylosowany do pomiaru długości wędziska,  uznaliśmy to oczywiście za dobry znak na starcie zawodów. Przygotowując się skrupulatnie realizujemy opracowany wcześniej plan.

Początek rywalizacji wykonaniu Grześka jest rewelacyjny. Pierwszy dostaje rybę, odławia ją regularnie. Kilka ryb w czasie holu spadło ale to przytrafia się niemal każdemu zawodnikowi.Niestety w drugiej godzinie tracimy rybę. Co gorsze, nie udaje nam się ponownie zwabić jej w łowisko, przez co Grzesiek do końca zawodów odławia już tylko kilka pojedyńczych ryb. Ostatecznie po pierwszym dniu "Gelo" uplasował się na 4 miejscu. Odczuwamy spory niedosyt bo przyjechaliśmy tu walczyć o mistrzostwo,  a tymczasem tracimy szanse na podium.

Drugiego dnia Grzesiek losuje stanowisko nr2 w swoim sektorze. Początek zawodów jest równie udany jak wczoraj. Tym razem Grzesiek nie pozwolił odebrać sobie prowadzenia zajmując 1 miejsce w sektorze. Ostatecznie 5pkt. sektorowych daje Grześkowi trzecie vc-e Mistrzostwo Okręgu. Jak mówi przysłowie - do czterech razy sztuka ;-) więc w przyszłym roku może być już tylko lepiej.

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszego klubowego kolegi Pawła Hondry, który udzielił nam bardzo cennych wskazówek, dzięki którym udało się osiągnąć tak dobry wynik.

W kategori kadetów wystartowało 4 zawodników z 5 zapisanych (trzy dziewczyny oraz  jeden chłopak). Pierwszego dnia wynikiem prawie 7kg wygrywa Wiktora Obel, druga jest Weronika Brzana trzecie miejsce zajmuje zawodnik z Puław. Jagoda zajmuje czwarte - ostatnie miejsce, nie potrafimy dobrać się do leszczy, w siatce ląduje jeden leszcz i sporo drobnicy. Utrapieniem są sandaczyki, które czepiają się prawie przy każdym wyjeździe zestawem. Drugiego dnia wszyscy liczą na dużo lepsze wyniki, niestety zmiana kierunku wiatru sprawia, że uciąg w sektorze kadetów jest prawie zerowy jak również i brania. Najlepiej poradziła sobie Weronika Brzana łowiac 4 leszcze o wadze ok 1,5kg. Pozostali zawodnicy walczą do ostatniej minuty o każdą chodźby najmniejsza rybkę. Jagoda łowiąc trzy jazgarze i dwa malutkie leszczyki z  wynikiem 90g zajmuje drugie miejsce w sektorze. Faworytka do mistrzostwa Wiktoria łowi jedną rybkę (leszczyk 25g) i zajmuje 3 miejsce sektorowe, zawodnik z Puław zeruje. Szybkie liczenie punktów i jest trzecie miejsce po dwóch dniach zawodów.

Ogólnie zawody udane, Dratów uczy jednak pokory. Martwi tak mała ilość młodzieży oraz niedociągnięcia organizacyjne (niektóre stanowiska posiadały ponad metrowe chwasty).

Michał Zawierucha, Rafał Dębicki

Link do galerii ze zdjęciami