Mistrzostwa Klubu w 3 aktach!

Wyniki zawodów | 2018-06-15 | Publikujący: WKS SARS Haczyk Lublin

Za nami kolejna rywalizacja o tytuł Mistrza Klubu. W roku 2018 klubowicze rywalizowali w 3 turach. Pierwsza na zbiorniku "Podzamcze" w Bychawie, druga  na rzece Tyśmienica w miejscowości Tchórzew, a kończąca rywalizację  tura odbyła się na zbiorniku Krzczeń.

16.04.2018 Bychawa - "Bitwa na baty"

Pierwszą turę rozegraliśmy w połączeniu z Mistrzostwami Koła PZW Haczyk. Do zawodów przystąpiło 10 klubowiczów, którzy zostali rozdzieleni po równo do 2 sektorów, gdzie rywalizowali wraz z pozostałymi członkami koła Haczyk nie tyllko o jak najlepszy wynik w turze klubowej, ale także o tytuł Mistrza Koła na rok 2018. Każdy, kto przynajmniej raz miał możliwość udziału w zawodach na Bychawie wie doskonale, że zbiornik ten słynie z dużej ilości płoci, którą z powodzeniem można łowić blisko brzegu. Tak było i tym razem. Na brak ryb zawodnicy nie mogli narzekać, a dodatkowo poza reguralnie biorącymi płotkami trafiały się bonusy w posać jazi i linów. Niestety, tym razem żaden z klubowiczów nie sięgnął po mistrzostwo koła. W klasyfikacji klubowej w sektorze A najlepszy okazał się Przemek Niećko przed Rafałem Dębickim i Andrzejem Wasilem. W sektorze B najlepiej zaprezentował się Tomek Niećko przed Marcinem Alterem i Danielem Florem.

01.05.2018 Tyśmienica - "Król Tyśmienicy"

Weekend majowy rozpoczeliśmy od drugiej tury Mistrzostw Klubu rozegranej na rzece Tyśmienica w miejscowości Tchórzew. Tym razem w zawodach wzieło udział 7 klubowiczów. Na starcie nie zabrakło Andrzeja Wasila, którego po zakończeniu zawodów możemy śmiało nazwać "Królem Tyśmienicy". Tak jak w ubiegłym roku Andrzej z wynikiem 5910pkt zwyciężył w rywalizacji przed Marcinem Alterem - 5870pkt. oraz Pawłem Hondrą - 3810pkt. Jak widać w rozpoczęcie "majówki" dopisała nie tylko pogoda, ale i rybki. Przed zawodnikami pozostała już tylko decydująca tura na Krzczeniu.

19.05.2018 Krzczeń - "Wymarzone rozpoczęcie sezonu"

Trecią, a za razem ostatnią turę rozegraliśmy na zbiorniku Krzczeń. Na starcie decydującej rozgrywki stawiło się ponownie 7 zawodników. Po przeprowadzeniu losowania zawodnicy udali się na stanowiska i rozpoczęli przygotowania do zawodów. Od początku szczęście uśmiechało się do startującego po raz pierwszy w tym sezonie Grześka Błaszczyka. "Prezentem" od kolegów z klubu było stanowisko nr. 1, którego żaden z zawodników nie wylosował, przez co przypadło podchodzącemu jako ostatni do losowania Grześkowi. Takiego prezentu 3-krotny medalista MO juniorów nie mógł nie wykorzystać. "Gelo" od samego początku do końca regularnie odławiał ryby i ostatecznie z wynikime7600pkt pewnie zwyciężył przed Pawłem Hondrą - 6750pkt i Danielem Florem 5100pkt. Każdemu startującemu zawodnikowi odpisujemy jedną najgorszą turę uwzględniając w końcowej klasyfikacji 2 pozostałe. Mistrzem Klubu Sars Haczyk na rok 2018 został Marcin Alter pokonując Andrzeja Wasila o 330pkt - przy takiej samej liczbie punktów sektorowych (obaj koledzy zdobyli ich po 4). Na najniższym stopniu podium stanął Paweł Hondra - 5 pkt sektorowych.

Rafał Dębicki