Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Wyniki zawodów

Lubelska Liga Wędkarstwa Spławikowego - 1 tura, 16.06.2018 Dratów

Wyniki zawodów | 2018-06-27 | Publikujący: WKS SARS Haczyk Lublin

W sobotę 16 czerwca odbyła się 1 tura Lubelskiej Ligi Wędkarstwa Spławikowego PLWS na zbiorniku Dratów. Wśród 14 startujących dwuosobowych drużyn w zawodach udział wzięło 5 naszych klubowiczów: Rafał Dębicki i Grzegorz Błaszczyk czyli Piscari Lublin, Tomasz Niećko i Marcin Alter (Gardons Team) oraz Tomasz Samoń. Występ drużyny Piscari można uznać za udany ponieważ zawodnicy z Lublina zajeli 2 miejsce, a ponadto Grzesiek Błaszczyk uzyskał najwyższy wynik zawodów dosłownie nokautując pozostałych rywali.

 

Grzegorz Błaszczyk

Były to moje pierwsze poważne zawody w tym roku, nie wliczając 3 tury mistrzostw klubu. Przed zawodami doszły nas słuchy, że ryb jest mało nie wliczając okoni, które biorą, ale do wymiaru brakuje im niewiele. Wylosowałem bardzo dobre stanowisko, zamykające sektor A. Po wejściu na stanowisko i gruntowaniu, bardzo pozytywne zaskoczenie - wody jest o wiele więcej niż w ubiegłym roku. Od początku byłem nastawiony tylko na łowienie skróconym zestawem lecz w 2 punktach. Pierwszy pełna tyczka, drugi skrót bez 3 rur (tam liczyłem na okonie). Do wstępnego nęcenia podałem pod 13-stke około 15 kul  i kilka kulek z kubka. Ryby dostałem od samego początku, były to ryby pomieszane pół na pół leszczyki z okoniami  i tak przez 3 godziny. Dopiero na początku ostatniej godziny ryby straciłem, lecz po kilku podpowiedziach klubowych kolegów udało mi się dołowić kilka uklei i 4 leszczyki. Łowiłem spławikami o gramaturach 0.75g 1.25g i 2g, zestawy zrobione na żyłce głównej 0.12, używałem haczyków owner sirahae oraz owner chika w rozmiarach 16 i 18. Bardzo cieszę się, że tak dobrze rozpocząłem sezon, jak i również duży wpływ miało losowanie i odrobina szczęścia. Mam nadzieję, że następne tury będą również dla nas udane i zaliczymy debiut w finale. Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za rywalizacje jak i również kolegom z drużyny, za podpowiedzi podczas zawodów, a w szczególności dziękuję Rafałowi , Tomkowi i Danielowi - dzięki chłopaki :) I do zobaczenia na następnej turze !

 


Rafał Dębicki

Sobotnie zawody były dla mnie kolejnym sprawdzianem na zbiorniku Dratów. Nie ukrywam, że nie czuję się najlepiej na tej wodzie. Można by nawet powiedzieć, że jest dla mnie pechowa. W drodze na zawody zastanawiałem się, czy dzisiaj uda mi się przełamać złą passę na Dratowie. Rozpoczynamy losowanie. Grzesiek wylosował stanowisko A14. Stanowisko zamykające sektor. Ja losuję B19. Tydzień wcześniej na tym zbiorniku odbywały się Mistrzostwa Okręgu Seniorów, na których pierwszego dnia towarzyszyłem reprezentantowi naszego klubu Marcinowi. Pierwszy dzień na Mistrzostwach Okręgu w tym sektorze był bardzo słaby biorąc pod uwagę wyniki. Dużo niewymiarowych okoni (czasem trafiały się lekko ponad wymiar) i pojedyńcze przypadkowe leszcze. Po rozłożeniu sprzętu przyszedł czas na dobór zestwów. Decyduję się na łowienie spławikami o gramaturze 1g 1,5g i 2g. Rozpoczynam od najlżejszego zestawu. Mija 30 minut i nie ma nic poza niewymiarowymi okoniami. Zmieniam zestaw na 1,5g i po chwili w podbieraku ląduje okoń powyżej 20cm. I ponownie wracam do walki z niewymiarowymi okonikami. Zawodnicy z sąsiednich stanowisk tak samo jak ja łowią małe okonie. Mija kolejne 40 minut i jest leszczyk. Niestety pierwszy i ostatni przedstawiciel tego gatunku, który tego dnia znalazł się w mojej siatce. Regularnie sprawdzam odległościówką co dzieje się na 30 metrze. Niestety i tam biorą malutkie okoniki. Na 30 minut przed końcem zawodów w moim stanowisku pojawiły się ukleje. Zdecydowałem się do końca zawodów poświęcić uwagę tylko tym niewielkim, ale bardzo cennym tego dnia rybkom. Doławiam ich około 15 sztuk kończąc zawody na 6 miejscu w sektorze. Wynik 760pkt i sektorowa 6 może nie powala, ale w moim przypadku jest najlepszy od kilku lat, a dodając do tego fakt, że kolega z drużyny Grzesiek w sektorze A był bezlitosny dla pozostałych zawodników i wygrał go zdecydowanie z wynikiem 4825pkt dzięki czemu drużynowo zajmujemy 2 miejsce, zaliczam te zawody do udanych. Na zakończenie chciałbym podziękować Grześkowi "Grubemu :-)" za pomoc w przygotowaniach do zawodów i przełamaniu "dratowskiego fatum".    

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.