Wrzesień był nasz!

Wyniki zawodów | 2018-10-10 | Publikujący: WKS SARS Haczyk Lublin

Bardzo dobre wyniki uzyskali nasi klubowicze we wrześniu, na sam koniec wędkarskiego sezonu. Być może wiąże się to ze zmianą sponsora tytularnego naszego klubu, która zacznie oficjalnie obowiązywać od początku 2019 roku, a już teraz mogliśmy testować produkty firmy Piscari - naszego nowego partnera.

W niedzielę 9 września rozegrano ostatnią turę Spławikowych Grand Prix Okręgu i jak to miało miejsce w latach poprzednich - zawody finałowe odbyły się na łowisku "Podzamcze" w Bychawie. Nasi zawodnicy byli w czołówce i zajęli wysokie stanowiska w swoich podsektorach, w A2 Kamil Żechowski był 2, a Andrzej Wasil tuż za jego plecami - miejsce 3. W podsektorze B2 2 miejsce zajął Marcin Alter, a w C2 3 był Paweł Hondra. Drużynowo zgromadziliśmy 8 punktów sektorowych, co nam dało ostatecznie 4 miejsce, z minimalną stratą do miejsc na pudle (1msc - 7pkt, 2 msc - 7pkt, 3 msc - 8pkt). Tym razem zabrakło niewiele, w sezonie 2019 liczymy na więcej szczęścia ;-) Najwyżej, na 21 miejscu w klasyfikacji rocznej, został sklasyfikowany Paweł Hondra.

W sobotę 15 września rozegrano również ostatnię turę Lubelskiej Ligi Wędkarstwa Spławikowego z cyklu zawodów PLWS. Tutaj mamy dość liczną reprezentację, a najlepiej w zawodach rozgrywanych na zamojskim zbiorniku Nielisz wypadł Rafał Dębicki, który wygrał klasyfikację indywidualną III tury. Niestety, żadna z naszych drużyn nie zajęła miejsca w top3 Klasyfikacji Rocznej i tym samym nie przypadnie nam zaszczyt brania udziału w ogólnopolskich zawodach finałowych PLWS. Ostatecznie najwyżej z naszych zostali sklasyfikowani Marcin Alter z Tomkiem Niećko, 5 miejsce na 14 drużyn.

W niedzielę zaś rozegrano również ostatnią i również III turę Gruntowych Grand Prix Okręgu, a miejscem zmagań feederowców był zbiornik Zakładów Azotowych "Osadnik" w Puławach. Zbiornik trudny, w którym pływają bardzo duże ryby, ale często trzeba się bronić nawet uklejkami przed zerowym wynikiem. Tutaj swój sektor wygrał Dariusz Schulz, który w tym roku porzucił wyczynowy spławik (miejmy nadzieję, że chwilowo) na rzecz drgającej szczytówki. Pech chciał, że był to najmniej rybny sektor, których w sumie było 4, więc tym samym Darek zajął miejsce tuż za podium. Ostatecznie Darek zajął miejsce 26 na 71 sklasyfikowanych zawodników w Indywidualnej Klasyfikacji Rocznej Gruntowych GPO.